פורטל כספים ביטוח חיים

חיפוש באתר

הסקר החודשי - פורטל כספים

אילו קופות גמל עדיפות
 
ביטוח חיים
להשוואת הצעות ביטוח חיים באתר בנקרייט
הכנסו לכאן


ביטוח חיים הוא מוצר ביטוח, שהאדם המבוטח בו לא יקבל כלום במקרה של מימוש הפוליסה, זאת משום שכמובן, וכפי שניתן להבין מהשם "ביטוח חיים" מדובר על פוליסה למקרה מוות של המבוטח. את סכום הכסף שהוגדר בפוליסה תקבל משפחת המבוטח או כל מי שהגודר מראש ע"י בעל הפוליסה.

לרבים קשה לחשוב על האופציה של פגיעה בחייהם עד כדי מוות, אולי משום העובדה הזו רבים מזניחים את התחום של ביטוח חיים מתוך התיק הביטוחי שלהם. חברות ביטוח מציעות פוליסות אלו לרוב, גם כי הן רווחיות להן מאוד, אך גם בגלל החשיבות שלהן. אדם שנפטר בפתאומיות או בגיל צעיר משאיר חלל ריק גדול אחריו. אם לא נעשו סידורי ביטוח חיים מראש, המשפחה לא תקבל סכום משמעותי מהמדינה או משאר מוצרי הביטוח, ותעמוד בפני קשיים כלכליים לאחר אובדן אחד ממפרנסי הבית.

מגוון רחב של מוצרים

חברות ביטוח מציעות היום כל מיני מוצרים ביטוחיים, אשר מכילים מרכיב של ביטוח חיים בצורה זו או אחרת. מוצרים אלו הם:

  • ביטוח ריסק – המשמעות של "ריסק" היא סיכון. ע"י תשלום חודשי קבוע מראש מובטח במקרה מוות או פציעה חמורה סכום מוגדר וקבוע. פוליסות אלו מכסות בסכומים גבוהים בדרך כלל.
  • ביטוח חיים רגיל – כל חברות ביטוח מציעות אותה. יש תשלום חודשי קבוע ובמקרה מוות או אובדן כושר עבודה ונכות מקבלים סכום גדול או קצבה.
  • פנסיה – קרנות הפנסיה החדשות מחויבות על פי חוק להכליל מרכיב ביטוחי כחלק מהתכנית. כל אדם שמפריש לקרן פנסיה מבוטח בביטוח חיים במסגרת הקרן. לרוב מדובר על סכומים נמוכים יחסית.
  • ביטוח מנהלים – גם תכניות ביטוח מנהלים מכילות מרכיב ביטוחי, ואם נעשו הפרשות קבועות לקרן, משפחת העמית זכאית לסכום כלשהו במקרה מוות. גם פה מדובר על סכומים נמוכים יחסית.

כיצד מחשבים את גובה התשלום והביטוח ?

אם מדובר בביטוח דרך קרן פנסיה או תכנית ביטוח מנהלים, אז הסכום שמוגדר במקרה מוות או אובדן כושר עבודה קבוע מראש על פי הפרשות העמית לקרן.

אם מדובר על ביטוח חיים רגיל או ריסק אז הסכום בו אתם מבוטחים נקבע על ידכם ולפי בחירה. גובה התשלום החודשי נקבע עפ"י סכום הפוליסה ולפי פרמטרים, אותם קובעות חברות ביטוח השונות, בהתאם לגיל, מקצוע, מצב בריאותי וכו'.1 כל העובדות שצריך לדעת על ביטוח החיים למשכנתא

תפריט ראשי

השקעות

מימון

ביטוח

לימודים

משכנתא