פורטל כספים משכנתאות כיצד לבחור את המשכנתא הטובה ביותר בעזרתו של מחשבון משכנתא פריים

חיפוש באתר

הסקר החודשי - פורטל כספים

אילו קופות גמל עדיפות
 
כיצד לבחור את המשכנתא הטובה ביותר בעזרתו של מחשבון משכנתא פריים

קיימים סוגים שונים של משכנתאות, המציעות תנאים שונים, החזרים חודשיים בגבהים שונים, הצמדות שונות ועוד. מכיוון שמשכנתא הינה התחייבות לתקופת זמן ארוכה ומכיוון שכוללת סכומי כסף גבוהים, ישנה חשיבות רבה לבחירתה של המשכנתא המתאימה ביותר. אחת הדרכים, המאפשרות לבחור נכון וטוב יותר, הינה בעזרתו של מחשבון משכנתא. במידה ואתם מעוניינים לבחור משכנתא פריים, מחשבון משכנתא פריים יעזור לכם לבצע חישוב מהיר ולצפות את ההחזרים החודשיים שלכם, במסגרת משכנתא זו. היכן ניתן למצוא מחשבון משכנתא פריים, כיצד מתבצע החישוב ולאילו קריטריונים נוספים כדאי לנו לשים לב בטרם בחירתה של המשכנתא מסוג משכנתא פריים? על כך, בכתבה הבאה

מהו מחשבון משכנתא פריים

רבים בוחרים במסלול של משכנתא פריים. משכנתא פריים הינה משכנתא שאיננה צמודה למדד המחירים לצרכן אלא תלויה בריבית, שנקבעה על ידי בנק ישראל. משכנתא זו נחשבת כבטוחה יותר, בהשוואה למשכנתאות מסוגים אחרים, שכן איננה מושפעת מהאינפלציה. אולם, לצד כל אלה, היא עשויה גם לכלול ריבית גבוהה יותר במידה ובנק ישראל מחליט להעלות את הריבית שקבע. ולכן, בעזרתו של מחשבון משכנתא פריים , אותו ניתן למצוא באתרי האינטרנט השונים, ניתן לחזות באופן כללי את גובה ההחזר החודשי בהתחשב בכל הנתונים השונים הנדרשים לשם כך, כמו גובה המשכנתא, משך התקופה וגובה הריבית, כפי שסוכם עליה מראש.

אילו מחשבונים נוספים קיימים לצד מחשבון משכנתא פריים

לצד מחשבון משכנתא פריים, ניתן למצוא מחשבונים נוספים, העוזרים לבחור משכנתאות מסוגים אחרים. למשל, מחשבון משכנתאות בהחזר חודשי יורד, שבדומה למחשבון אחר, מחשבון משכנתא פריים, מתייחס אף הוא לגובה המשכנתא ולתקופת ההחזר, אולם הוא בוחן משכנתא בה ההחזר החודשי מורכב מקרן שווה במשך כל תקופת ההלוואה וכן מריבית משתנה, כזו שסכומה יורד בכל חודש לאורך כל תקופת ההלוואה. מחשבון משכנתא בריבית משולבת, כמו מחשבון משכנתא פריים, מחשב גם הוא את ההחזר החודשי ומאפשר לשלב בין כמה מסלולים שונים, לצורך קבלתו של המסלול האטרקטיבי ביותר.

למה חשוב לשים לב בטרם בחירתה של המשכנתא המתאימה

מלבד שימוש בכלים מתקדמים, כדוגמת מחשבון משכנתא פריים, או מחשבוני משכנתאות אחרים, על מנת ליהנות מהמשכנתא המתאימה ביותר, מומלץ לבחון היטב את התנאים המוצעים, במסגרתה של כל משכנתא. מכיוון שמדובר בהתחייבות ארוכת טווח, חשוב לוודא כי ההחזרים החודשים, המוצעים במסגרתה, מתאימים למצב הכלכלי הקיים ומאפשרים את החזרתם ללא כל קושי. בנוסף, חשוב לבחון את מצב השוק, את מצב הכלכלה, את השינויים הצפויים ועוד, על מנת להקטין את הסיכונים ככל הניתן, וליהנות ממסלול מתאים ובטוח.

 

תפריט ראשי

השקעות

מימון

ביטוח

לימודים

משכנתא