פורטל כספים הלוואות היתרונות והחסרונות של הלוואות אקספרס

חיפוש באתר

הסקר החודשי - פורטל כספים

אילו קופות גמל עדיפות
 
היתרונות והחסרונות של הלוואות אקספרס
אין ספק כי הלוואות אקספרס יכולות להיות פתרון מעולה עבור אנשים רבים. ההלוואות הללו הרי ניתנות במהירות, ומאפשרות לכם ליהנות מגמישות פיננסית ברמה גבוהה מאד. עם זאת, צריך לזכור שכאשר נוטלים הלוואות אקספרס, לא תמיד חושבים על ההשלכה לטווח הארוך. לפעמים בשל הבהילות בנטילת ההלוואה, אתם שכוחים שאת אותו הסכום בנוסף לריבית - עליכם לשלם לאורך זמן בחזרה גוף המלווה. לכן בעצם, להלוואות האקספרס יש יתרונות רבים, לצד חסרונות שחשוב מאד להכיר.

מה היתרונות של ההלוואות הללו?

● מהירות - אין כמעט צורך לציין את היתרון המרכזי ביותר של הלוואות אקספרס: העובדה שאתם תקבלו אותן במהירות, תוך זמן קצר מאד. לעתים, מדובר ממש על הלוואות בהולות שבהן הסכום יעבור אליכם תוך זמן קצר במיוחד. כך, אם יש עניינים דחופים - כמו מצב חירום רפואי, או חוב שנוצר בבנק, אפשר לתת להם מענה במהירות גבוהה במיוחד.
● גורמים רבים שנותנים הלוואה - אם יש יתרון חשוב מאד בנטילה של הלוואות אקספרס, הרי זו התחרות הרבה שיש בין הגופים המממנים הרבים. ההלוואות הללו מזוהות בעיקר עם גופים חוץ בנקאיים: חברות האשראי, חברות הביטוח וגופי המימון העצמאיים. גם הבנקים מוכנים כיום יותר ויותר להעניק את הלוואות האקספרס, והתחרות הזו פועלת אך ורק לטובתכם, שכן כך תוכל ולבצע השוואה (גם אם במהירות) ולקבל את התנאים הטובים ביותר.
● נוח לסכומים קטנים - אם אתם צריכים לקחת הלוואת אקספרס בסכומים של עד עשרות אלפי שקלים - מדובר על פתרון קלאסי, שישתלב מעולה עם התנאים שאותם תוכלו לקבל.
● ללא ערבות ובטחונות - כמעט בכל המקרים, הלוואות מיידיות ניתנות לכם מבלי שעליכם להביא אנשים שיחתמו על ערבות, ומבלי שאתם צריכים להעמיד בטחונות.
● פריסה מגוונת - ניתן לפרוס את התשלומים עבור הלוואת האקספרס במשך טווח גמיש למדי. החל ממספר חודשים מועטים, ועד לשנתיים ואף יותר מזה. לכן, גם אם מדובר על הלוואה בסכום של מאות שקלים בלבד - אפשר להחזיר סכומים שיהיו מאד נמוכים בכל חודש, וכמעט לא להרגיש בעצם את ההלוואה.

ומהם החסרונות בהלוואות האקספרס?

● לא לסכומים גבוהים - לרוב, הלוואות אקספרס הן בעלות תרה מקסימלית לסכומי הלוואה של עד 100 אלף ש"ח. המשמעות היא שאם אתם רוצים ליטול הלוואה מידיית בסכום גבוה יותר, עליכם לפצל אותה בין שני גופי מימון שונים.
● ריבית - ברוב המריע של המקרים, הריבית על הלוואות אקספרס היא גבוהה יותר מהריבית של הלוואות רגילות. ההבדלים אמנם לא תמיד גבוהים כל כך, אבל חשוב מאד לקחת נתון זה בחשבון, וכמובן לשים לב מתי הגובה של הריבית נראה מוגזם.
● הדחיפות - באופן טבעי, כאשר אתם רוצים הלוואת אקספרס, סימן שאתם צריכים לקבל את הסכום בדחיפות. לפעמים, מתוך הדחיפות והבהילות, אתם שכוחים לקרוא את כל הסעיפים החשובים בחוזה, ובפרט את האותיות הקטנות, וכל זאת כאשר הייתם יכולים לקבל הצעה טובה יותר מגוף אחר. לכן, למרות הדחיפות - חשוב מאד לא להתבלבל.
 

תפריט ראשי

השקעות

מימון

ביטוח

לימודים

משכנתא