פורטל כספים הלוואות הלוואות לעסקים

חיפוש באתר

הסקר החודשי - פורטל כספים

אילו קופות גמל עדיפות
 
הלוואות לעסקים

מרבית בעלי העסקים נזקקים לסיוע כלכלי בשלב זה או אחר. הלוואות לעסקים מיועדות לבעלי עסקים אשר מעוניינים להקים עסק ונזקקים לסיוע לצורכי הקמה, בעלי עסקים אשר מעוניינים להרחיב את העסק הקיים שלהם או למטרות עסקיות אחרות, כאשר המטרה היא למעשה לאפשר מקור מימון שיוכל לסייע לקיום תקין של העסק.

סוגי הלוואות לעסקים

ישנן כמה דרכי מימון בהן יכולים להיעזר בעלי עסקים לצורך קבלת הלוואות לעסקים.

  • בנקים
  • גופים פרטיים ומקורות חוץ בנקאיים
  • קרנות ממשלתיות

בנקים אלה הם אחד הגופים הגדולים והמרכזיים ביותר אשר מעניקים הלוואות לקבל הרחב, ביניהן הלוואה לכל מטרה שאותה ניתן לנתב עבור העסק או הלוואות לעסקים שהן למעשה הלוואות ייעודיות אשר מיועדות לצורך מימון עסק. על מנת לקבל הלוואה מהבנק יש לעמוד בתנאים אותם הבנק מציב לרבות הצגה של תוכנית עסקית עבור העסק, צפי הכנסות עתידיות מהעסק, רשימה של התחייבויות, הצגת עירבונות וכן הלאה. הבנק הינו גוף מוסדי אשר נוטה למזער סיכונים ועל כן במידה והבנק לא ימצא בתוכנית העסקית עניין או הבטחה ויראה בהלוואה כהשקעה מסוכנת לא יאשר את קבלתה של הלוואה זו. המשבר הכלכלי של השנה החולפת העמיד את הבנקים השונים במצבי סיכון ממשיים דבר אשר הוביל לכך שכיום קבלת הלוואות לעסקים מבנקים הפכה להיות פרוצדורה סבוכה הרבה יותר, והתנאים לקבלת הלוואות לעסקים החמירו באופן משמעותי.

 

אפשרות נוספת שבעזרתה ניתן לקבל הלוואות לעסקים היא באמצעות גופים פרטיים וחוץ בנקאיים. כיום ישנם גופים רבים אשר מספקים הלוואות לעסקים, ביניהם אפשר למצוא חברות אשראי, ביטוח וכך גם חברות מימון נוספות אשר מספקות הצעות רבות של הלוואה חוץ בנקאית. כדאי לציין שבמקרים של מקורות מימון פרטיים סביר להניח שגובה העמלות אותן תשלמו עבור הלוואות לעסקים תהיינה גבוהות משמעותית, יחד עם זאת הסבירות לקבלת אישור עבור ההלוואה גבוהה מאוד. הגופים הפרטיים מציעים לקהל העסקי גם אלטרנטיבה למימון אשר נקראת בשם ליסינג, כאשר הליסינג מאפשר למעשה לשכור ציוד ולהשתמש בו תמורת תשלום חודשי כאשר בסיום השימוש הציוד והמכונות מוחזרות בדרך כלל לספק ולא נשארים אצל בעל העסק.

הקרנות הממשלתיות זוהי דרך נוספת שבעזרתה ניתן לקבל הלוואות לעסקים. הממשלה מקציבה תקציבים מיוחדים אשר אמורים להוות מקור מימון עבור עסקים קטנים כך שההלוואות הן מסובסדות, בתנאים מקלים ומשתלמות ביותר. כדאי לציין שקבלת הלוואות לעסקים מקרנות ממשלתיות אינה דבר קל ועסקים מועטים יחסית מקבלים את הזכאות הזו, אך בהחלט כדאי לנסות ולבדוק את סיכויי הקבלה שלכם מאחר ומדובר בהלוואות בתנאים מקלים במיוחד מה שהופך אותם לאטרקטיביות ביותר. בין קרנות המימון הממשלתיות אשר מיועדות משמשות לצורכי הלוואות לעסקים ניתן למצוא את קרן אור, קרן קורת, הקרן למימון עסקים קטנים ועוד. 

תפריט ראשי

השקעות

מימון

ביטוח

לימודים

משכנתא